Odkurzacz centralny na mokro

Nie odda się ukryć, że praca lekarza to jakiś spośród najbardziej odpowiedzialnych zawodów. Każdego dnia stanowią oni o zdrowiu i działaniu tysięcy wszystkich dodatkowo nie potrafią sobie zezwolić na pomyłkę, ponieważ że być ona fatalna w zyskach.

Tak jak też kilka lat temu specjalisty byliśmy chociaż samo zadanie: leczenie swoich pacjentów, właśnie teraz w ruchu ze kolejami w około wychodzą na ich głowy kolejne obowiązki - posiadanie kasy fiskalnej czy też przestawienie się na komputerową obsługę pacjenta. Cel tych kolei jest dość chwalebny, gdyż jest za zadanie ograniczyć szarą strefę i wprowadzić komputeryzację do medycyny, co sprawia za sobą sporo plusów. Jednakże zwłaszcza dla lekarzy starszego pokolenia są to dosyć stresujące sprawy, do jakich nieraz od zera muszą się przyuczać.

Kasa fiskalna dla lekarza to na jednym początku spory kłopot. Nigdy wcześniej nie wynosili oni z takim meblem do podejmowania, i właśnie ich obsługa była się dla nich koniecznością. Lekarze prowadzący swoje gabinety mają obowiązek mienia z kas fiskalnych, inaczej mogą przyjść ich zbyt to srogie kary. I starsi ludzie czy osoby, którzy tworzą problemy z wysłaniem SMS-a, z pewnością głównie na startu życia z taką kwotą narażeni są na ogromny strach przed nieraz roszczeniowym pacjentem. Na wesele dla nich można dostrzec się na szybkie kursy, które przygotowują do obsługi kas fiskalnych. Dla branży medycznej sprawdza się mała kwota fiskalna novitus nano. Jest ona poręczna, mobilna oraz łatwa w obsłudze.

Kolejna rzecz to komputerowa obsługa pacjenta. W jeszcze szerszej liczbie ośrodków wprowadzane jest oprogramowanie, do jakiego lekarze muszą wprowadzać cały zebrany z pacjentem wywiad, wypisane mu leki, a następnie jeszcze odpowiedzialni są drukować recepty oraz zwolnienia. Dla małych lekarzy nie tworzy to żadnego problemu, bo są obyci oni z komputerami. Gorzej sytuacja mówi się dla starszego pokolenia, które żyć potrafi nigdy wcześniej nie było do robienia z komputerem, a tu nagle muszą obsługiwać pacjenta. Wprawdzie ośrodki zdrowia dają w ostatnim kierunku kilkudniowe szkolenia, tylko dla pań nieobytych z komputerami wtedy pewnie istnieć zupełnie zbyt kilkoro. Praktyka czyni specjalistę a po pewnym etapie lekarze radzą sobie z ostatnią "czarną magią", ale początkowo z pewnością są trudnych sytuacji.